Këto janë marrëveshjet e nënshkruara në mbledhjen e përbashkët Kosovë-Maqedoni Veriore

Kosova dhe Maqedonia Veriore kanë mbajtur sot mbledhjen e parë të përbashkët të dy qeverive. Me këtë rast janë nënshkruar…

OAK: Vendosni masa dhe jo kufizime

Oda e Afarizmit të Kosovës ka shprehur shqetësimin e saj që mijëra punëtorë që kanë mbetur pa punë dhe biznese…

Qeveria pritet të mblidhet sot ose nesër për masat e reja anti-COVID

Qeveria e Kosovës pritet të mblidhet sot ose nesër për të marrë vendim lidhur me masat e reja anti-COVID, pasi…

Kurti: Po vendosim një standard të ri të qeverisjes në vend

“Që nga marsi i këtij viti kur qytetarët në mënyrë masive na dhanë besimin dhe përgjegjësinë për të qeverisur, bashkë…

​Bislimi: Serbia është pajtuar për hapje të arkivave, përfshirë edhe ato për UÇK-në

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka deklaruar se Serbia është pajtuar në parim që të hapen të gjitha arkivat, përfshirë…

Qeveria ndryshon programin legjislativ, miraton 15 projektligje

Qeveria e Kosovës ka ndryshuar programin legjislativ për vitin 2021. Në kuadër të kësaj, në mbledhjen e sotme, ekzekutivi miratoi…

Qeveria për tre muaj shpenzoi 505.9 milionë euro

Agjencia e Statistikave të Kosovës publikon llogaritë qeveritare të Kosovës në bazë tremujore, ku thuhej se në tre mujorin e…

FSShK me një varg kërkesash për Qeverinë

Federata Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës edhe një herë ka shprehë pakënaqësinë e saj karshi vendimit të Qeverisë në lidhje…

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID

E diela ishte ditë e zezë për Kosovën, pasi u shënuan 36 viktima nga COVID-19, numri më i lartë i…

Vendoset për orë policore, gastronomia e hapur deri në orën 21:30

Kabineti qeveritar sot ka vendosur për masa të reja anti-COVID, pas rritjes enorme të rasteve me koronavirus. Kosova sërish ka…
error: