​Tahiri: Ligji i zyrtarëve publikë duhet të vijë në Kuvend më së largu në shtator

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka kërkuar nga Qeveria që të sjell në…

Gazetarja serbe në Kosovë: Kremlini po e ndez një luftë tjetër në Ballkan për të larguar vëmendjen nga Ukraina

Kremlini duke përdorur disa nga radikalët serbë, kërkon të ndez një luftë tjetër në Ballkan me qëllim të largimit të…

Ministrja Xhaçka shprehet se Qeveria e Kosovës tregoi pjekuri

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka e konsideroi sot vendimin për shtyrjen e reciprocitetit sa i përket…

​Rama: Mbështes qind për qind Qeverinë e Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama duke folur për situatën aktuale në veri të Kosovës ka thënë se e mbështet Kosovën…

​Qeveria miraton Projektligjin për MCC-në

Qeveria e Kosovës ka aprovuar Projektligji për Ratifikimin e Marrëveshjes Kompakt të Sfidave të Mijëvjeçarit dhe Marrëveshjes për zbatimin e Programit…

Haradinaj: Qeveria duhet ta lehtësojë jetën e policëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar policin Enver Zymeri në përvjetorin e rënies dhe…

​Kurti priti në takim presidentin Meta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, me rastin e vizitës në Kosovë…

​Tahiri: Qeveria nuk po ndërmerr asnjë veprim për krizën energjetike që po vjen

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë që Qeveria po tregon neglizhencë në…

​Bajrami pyet Kurtin: A mund t’i garantoni qytetarët që s’do të ketë rritje tjetër të çmimit të energjisë

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka pyetur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, nëse mund t’i sigurojë qytetarët…

​Qeveria pritet të hartojë Ligjin për çmimet në produktet bazë, ndan 200 mijë euro për Luginën

Plot njëzet vendime ka marrë Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme. Ekzekutivi përmes ndryshimit të agjendës legjislative, synon hartimin…