Udhëheqësit e komunave të Kosovës: Duhen me shumë grante dhe subvencione për të rinjtë

Kryetari i komunës së Shtimes, Naim Ismajli thotë se asnjëherë arsimi nuk ka qenë prioritet i shtetit të Kosovës dhe…

Vdes personi i parë në Kamenicë nga Covid-19, Kastrati jep detaje

Një 64 vjeçar nga komuna e Kamenicës ka vdekur ditën e sotme si pasojë e virusit korona. Kryetari i komunës,…

Kastrati fton qytetarët e Luginës ta votojnë listën e bashkimit të shqiptarëve

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka ftuar të gjithë qytetarët e Luginës së Preshevës, që të mobilizohen për…

Qëndron Kastrati del pozitiv me Covid-19

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka njoftuar se është prekur me Covid-19. Përmes një statusi në FCB, Kastrati…

Kastrati pranon një kontejner për nevojat e stafit shëndetësor, donacion nga KFOR-i

Komuna e Kamenicës ka pranuar donacion një kontejner nga KFOR-i amerikan. Ky kontejner është vendosur në Qendrën Mjekësore Familjare në…

Kastrati: Sot priten rezultatet e 40 testimeve në Kamenicë

Janë 33 raste të konfirmuara deri më tani në Kamenicë me virusin Covid-19. Deri dje tre nga këta janë trajtuar…

Veseli viziton Kamenicën: Pakoja e rimëkëmbjes ekonomike, e domosdoshme

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar të martën kryetarin e Komunës së Kamenicës. Veseli edhe një…

Viti, 25 të infektuar me Covid-19

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Krastrati tha se është i bindur se numri i të infektuarve me Covid-19, në…

8 raste të reja me COVID-19 në Kamenicë, Kastrati apelon qytetarët të rrinë në shtëpi

Kryetari i Kamenicës, Qendron Kastrati, u ka bërë apel qytetarëve të kësaj komune që të qëndrojnë në shtëpi dhe të…

Kastrati: Masat e reja u vendosen pa koordinim, megjithatë do t’i zbatojmë

Vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve, ku personave fizikë u lejohet të dalin vetëm për…