Kastrati i jep Policisë së Kosovës në shfrytëzim veturën e tij zyrtare

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati i ka dhënë Policisë së Kosovës për shfrytëzim veturën e tij zyrtare në…

Zyrtare: Qëndron Kastrati kandidat për kryetar të Kamenicës

Kryetari aktual i Kamenicës Qëndron Kastrati ka shpallur sot edhe zyrtarisht kandidaturën e tij edhe për një mandat katërvjeçar në…

Qëndron Kastrati – Arbërie Nagavcit: Ndale manipulimin!

Kryetari i Kamenicës Qëndron Kastrati ka akuzuar ministren e Arsimit Arbërie Nagavci se po i manipulon banorët e kësaj komune…

Kastrati: Nagavci po hedhë benzinë në zjarr, kjo është e turpshme

“Në Kamenicë vetëm 3.99% e fëmijëve shkojnë në kopsht. 96% të tjerë apo rreth 1400 fëmijë qëndrojnë në shtëpi. Edhe…

Kastrati: Skenat e sotme në Shipashnicë tregojë që kemi shumë punë për të bërë

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka reaguar pasi që këtë të diele banorët e Shipashnicës së Poshtme nuk…

Kastrati: Ministria e Arsimit nuk është eprori i Komunës në organizimin e arsimit dhe nuk mund të veprojë kundërligjshëm

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati edhe njëherë ka reaguar lidhur me vendimin e Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë…

​Bie numri i nxënësve në shkollat e vendit

Nga viti shkollor 2008-2009 deri në vitin shkollor 2019-2020, numri i nxënësve ka rënë për 26 përqind, apo për 114,323…

Nesër nis mësimi alternativ për mbi 400 nxënës të Kamenicës, Kastrati: Nuk tërhiqem nga reforma

Vendimin e ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci, për të organizuar mësimin alternativ të përshpejtuar për 441 nxënësit e fshatrave të…

Qëndron Kastrati më 8 shkurt mban diskutim të hapur publik me qytetarë

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati fton të gjithë qytetarët në diskutimin e hapur publik, me qëllim të informimit…
error: