Kastrati prezanton Blerim Shillovën për asamble komunale: Vullneti i tij është inspirim për këdo që e njeh

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka prezantuar Blerim Shillovën për asamble komunale në zgjedhjet që do të mbahen…

Kastrati nënshkruan marrëveshje mirëkuptimi me Klubin Futbollistik “Besa”

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, së bashku me drejtorin e drejtorisë së Rinisë, Kulturës dhe Sportit, Arianit Ibrahimi,…

Vihet gurthemeli i urës që lidh Kamenicën me Bujanocin

Është vënë të martën gurthemeli i urës që lidhë Kamenicën me Bujanocin dhe Luginën e Preshevës. Me këtë rast, kryetari…

Vazhdojnë punimet për ndërtimin e shkollës profesionale në Kamenicë

Janë duke vazhduar punimet për ndërtimin e Shkollës Profesionale në Kamenicë, e cila arrinë vlerën mbi 410 mijë euro. I…

Dita Ndërkombëtare e Rinisë u shënua edhe në Kamenicë

Në nder të Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, gjatë ditës së djeshme Qendra Rinore “Fanar”, në bashkëpunim me Komunën e Kamenicës,…

Kamenicë, shtrirja e ujësjellësi do të bëhet edhe për 2000 familje

Komuna e Kamenicës ka nënshkruar marrëveshje me implementuesin (CDI) e fondeve të Agjencisë Zvicerane për Bashkëpunim Zhvillimor dhe Kompaninë Regjionale…

Kastrati nderon veprën e Rafet Isufit: Pishtarët e lirisë, do të jenë shembulli më i mirë për liri e shtetndërtim

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka nderuar figurën dhe veprën e dëshmorit Rafet Isufi. Në 22 vjetorin e…

Përfundon rinovimi i Qendrës së Mjekësisë Familjare në Karaçevë

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, së bashku me drejtorin e Humanity First për Ballkan, Zubair Khalil, koordinatorin e…

26% e banorëve të Kamenicës janë vaksinuar kundër COVID-19, Kastrati: Vaksinimi është tejet me rëndësi

Në Komunën e Kamenicës deri më sot janë vaksinuar rreth 26 përqind e banorëve me vaksinën kundër COVID-19. Ky vaksinim…
error: