Banorët e tri lagjeve protestojnë kundër “Prishtina Parking”: S’lejojmë të na i marrin veturat

Përfaqësuesit e lagjes “Lakrishtë”, “Qendra”, dhe “Bregu i Diellit” kanë protestuar të premten para objektit të Komunës së Prishtinës për…

​“Jemi strukturë apolitike”, policia jep sqarime për suspendimin e Amir Hoxhës

Policia e Kosovës ka dhënë sqarime për suspendimin e zyrtarit policor Amir Hoxha duke thënë se veprimi është marrë nën…

​Ministri Latifi viziton qendrën e vaksinimit “1 Tetori”: Çdo vaksinë e dhënë është një jetë e shpëtuar

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi vizitoi të premten qendrën e vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë, për tu njoftuar nga afër…

Në Magure hapet Qendra me Bazë në Komunitet, Ahmeti: Projekti i veçantë, do ta zgjerojmë sipas nevojës

Në Magure të Lipjanit është hapur Qendra me Bazë në Komunitet të organizuar nga Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim…

​Edhe në Prizren hapet qendra më e madhe e votimit

Me të filluar në ora 07:00, është hapur qendra më e madhe e votimit në Komunë e Prizrenit, që është…

Rihapet Qendra për Regjistrimin e Automjeteve në Zubin Potok

Është rihapur Qendra për Regjistrimin e Automjeteve në Zubin Potok. Kështu kanë njoftuar nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB).…

Autobusi përplaset me një veturë në qendër të Tiranës, ka të lënduar

Një aksident rrugor është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Tiranë, ku janë përfshirë një autobus dhe një…