Kurti i kundërpërgjigjet Thaçit: Dëshirat e tij po i përshkruan si fakte të mijat

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka vazhduar të insistojë edhe të hënën se Gjykata Kushtetuese duhet vetëm të…

Sfishta: 177 persona gjenden në karantinë

Qendra e Studentëve tash e dy muaj po shërben si karantinë për të riatdhesuarit në Kosovë. Në konviktin 6 dhe…

Rektori Dema: Karantina në QS vendim i gabuar, do të ndikojë në suksesin e studentëve

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, vendimin e institucioneve shtetërore për shndërrimin e Qendrës Studentore si karantinë, po e…

Me vendim të Qeverisë 154 persona janë liruar para kohe nga karantina

Me vendim të Qeverisë së Kosovës 154 qytetarët të karantinuar në Qendrën e Studentëve janë liruar para kohe nga karantina.…

Mjekët japin detaje rreth vdekjes tragjike të 26-vjeçarit nga Gjilani

Një person nga Gjilani ka ndërruar jetë sot pasi kishte kërcyer në rrethana ende të panjohura nga kati i katërt…

183 persona të karantinuar në QS, 250 vende të lira

Në Qendrën Studentore e cila është shndërruar në karantinë, për momentin janë prezent 183 persona, ndërsa në ditët në vijim…

314 qytetarë të karantinuar në QS, 14 lirohen – 26 të tjerë pritet të vendosen sot

Katërmbëdhjetë personat që janë testuar dje dhe që kanë dal negative, sot janë liruar nga karantina në Prishtinë, ndërkohë, sot…

Bajrami: Qendra e Studentëve në shërbim të parandalimit të përhapjes së COVID-19

Ministrja në detyrë e MASHTI-t, Hykmete Bajrami ka bërë të ditur se deri më tash në objektet e Qendrës së…

33 persona lirohen nga karantina, në QS janë mbi 500 persona

Gjatë ditës së premte, IKSHPK ka bërë testimin e 36 personave të karantinuar në Qendrën e Studentëve me datën 19…

Planifikohet kthimi i 1600 personave, në karantinën ka kapacitet për 130 persona

Rreth 400 persona aktualisht janë të vendosur në karantinë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë, të cilët janë kthyer nga…
error: