Qendra e studentëve e gatshme për të strehuar studentët e pranuar për vitin e ri akademik

Qendra e Studentëve në Kosovë është e gatshme që të strehojë 4 mijë studentët e pranuar për vitin akademik 2022/23.…

​Studentët ende nuk mund të ushqehen në mensë, QS: Kemi kërkuar që kjo masë të hiqet

Studentët që banojnë në Qendrën e Studentëve në Prishtinë ende janë të detyruar që ushqimin ta marrin në dhomë dhe të…

​Studentët kundër strehimit të afganëve në QS

Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës kundërshtoi idenë që afganët që pritet të strehohen në Kosovë të akomodohen në Qendrën…

Pa tollovi e fluks të madh të qytetarëve vazhdon vaksinimi në “1 Tetori”

Për dallim nga dje, sot pritjet nuk ishin të gjata për vaksinim. Në sallën “1 Tetori” në Prishtinë, patën mundësi…

Vaksinimi ua kthen shpresën të moshuarve

Edhe këtë të diel ka vazhduar procesi i vaksinimit të të moshuarve mbi moshën 80 vjeçare. Në ditën e katërt…

COVID-19 ndryshon rregullat në QS, një student në dhomë ndërsa mensa bëhet “take-away”

Vetëm 1 mijë e 600 studentë janë pranuar për të banuar në Qendrën e Studentëve për këtë vit akademik, ndonëse…

Sadiku: Lutfi Haziri më njoftoi se Agon Musliu kishte shqetësime

Ish-zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku po dëshmon para Komisionit hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga Qeveria.…

Përgjegjësi i karantinës: Nuk kam marrë asnjë dëshmi për gjendjen e Agon Musliut

Ish-menaxheri i Qendrës së Karantinës Valdet Hashani ka dëshmuar sot para  anëtarëve të Komisionit hetimor parlamentar në lidhje me menaxhimin…

Ende nuk dihet kur do të hapet konkursi për pranimin e studentëve në konvikte

Nuk dihet ende se kur do të hapet konkursi për pranimin e studentëve në konvikte. Qendra e Studentëve të Universitetit…

Mbi 1 milion euro investime në QS, regjistrohen dëmet e shkaktuara gjatë karantinës

Kur kanë kaluar më shumë se gjashtë javë prej se është mbyllur karantina, në Qendrën e Studentëve në Prishtinë ka…