UNDP i dorëzon Policisë së Kosovës pesë qen për zbulimin e armëve

Policia e Kosovës sot është bërë me pesë qen të ri që do t’i shërbejnë për zbulimin e armëve, falë…

Kinën nuk e tremb COVID-19, fillon festivali i mishit të qenve

Kina nuk e ndal festivalin e qenve, pavarësisht pandemisë globale. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ngjarjen vjetore në…

Pse qentë shijojnë aromën e këpucëve njerëzore?

Mund të na duket e çuditshme, por qentë kënaqen nga aroma e fortë, gjë që shumë shpesh shqetëson një person.…

Nis projekti ‘Menaxhimi dhe kontrolli i qenve endacakë’ në Kosovë

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka nisur projektin për “Menaxhimin dhe kontrollin e qenve endacakë’ përmes subjekteve profesionale veterinare të…

Qentë harrohen brenda çadrës së kampingut, temperatura shkoi mbi 34 gradë Celsius

Dy qen të llojit “pug” u përcëlluan për vdekje, pasi pronarët e tyre i lanë për tetë orë , në…
error: