Ish-presidentët shqiptarë shpallen “Qytetarë nderi” të Drenasit: Të bashkuar e tejkalojmë çdo sfidë

Presidentët Rexhep Meidani, Alfred Moisiu dhe Bamir Topi janë shpallur qytetarë nderi të Komunës së Drenasit, për çka shprehën mirënjohjen…

Alpinistja shqiptare që po ngjet majat më të larta botërore

Uta Ibrahimi është një alpiniste kosovare e cila përveç misionit që ka për të ngjitur majat më të larta botërore,…

​Ambasada e Shqipërisë shënon 28 Nëntorin, Osmani: Sot jemi më afër se kurrë

Ambasada e Shqipërisë në Prishtinë të enjten ka organizuar pritjen për nder të festës së 28 Nëntorit. Aty, krerët e…

Projektet mes Shqipërisë dhe Kosovës, ambasadori Minxhozi: Prioritet linja hekurudhore Shkodër-Gjakovë

Projektet mes Shqipërisë dhe Kosovës, dhe më së shumti mes Shkodrës me Gjakovën, janë prioritet mes dy qeverive përkatëse për…

Kolonja prezanton ofertën turistike në Prishtinë

Në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë është shtruar mbrëmjen e së enjtes një darkë me ushqimet tradicionale të Kolonjës.…

Ndreu: Shqiptarët e Kosovës kanë qenë 70% të klientelës në bregdetin e Lezhës

Takimet falënderuese për qytetarët kosovarë, delegacioni i Bashkisë së Lezhës i ka vazhduar sot edhe me agjencitë turistike në Kosovës.…