Euro 2020/ Befasia e madhe tashmë ka ndodhur, njëra nga Danimarka ose Çekia do të luajë në gjysmëfinale

Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 është duke shkuar drejt fazës finale dhe situata po bëhet gjithnjë e më interesante.…

​Notat e lojtarëve pas ndeshjes Holandë – Çeki

Republika e Çekisë ka bërë një hap shumë të madh si kombëtare pasi ka siguruar kualifikimin për në fazën çerekfinale…

​Euro 2020/ Çekia bënë mrekullinë, mposht Holandën dhe kalon në çerekfinale, atje e pret Danimarka

Është Republika e Çekisë kombëtarja që ka kaluar në fazën çerekfinale të Kampionatit Evropian pasi ka triumfuar në ballafaqim me…

Schick e tronditë Holandën, realizon për 2-0 – video

Hoalnda e ka pësuar edhe golin e dytë nga Republika e Çekisë. Në minutën e 80’ të ndeshjes ka realizuar…

E pëson Holanda, Çekia kalon në epërsi – video

Mungesa e një lojtari në fushë si Matjis De Ligt tashmë ka dhënë efektin negativ për Holandën në përballje me…

Holandë – Çeki, mbyllet pa gola pjesa e parë

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Holandës dhe Republikës së Çekisë e cila po zhvillohet në…

​Euro 2020/ Sot zhvillohen dy ndeshjet e Grupit D, Anglia përball Çekisë për kreun e grupit

Kampionati Evropian Euro 2020 vazhdon sot me ndeshjet e rrethit të tretë të Grupit D me dy sfida mjaftë interesante…

Çekia rikthen epërsinë ndaj Shqipërisë

Një lojë mjaftë e fortë po zhvillohet ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Shqipërisë në Pragë edhe pse me karakter miqësor.…

Kombëtarja kuqezi zbarkon në Pragë, të martën ballafaqohet me Çekinë – video

Pas barazimit pa gola (0-0) në miqësoren kundër Uellsit, Kombëtarja e Shqipërisë tashmë i ka filluar përgatitet për ndeshjen e…