Euro 2020/ Çekia triumfon ndaj Skocisë me dy golat e Patrick Schick

Republika e Çekisë e ka nisur me këmbë të mbarë rrugën në Kampionatin Evropian Euro 2020 duke e mposhtur Skocinë…

Çekia e fortë për Shqipërinë kuqezinjët mposhten me rezultat 3-1

Ka përfunduar ndeshja miqësore ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Shqipërisë e zhvilluar në Pragë. Çekia ka dalur triumfuese nga ky…

Çeki – Shqipëri, mbyllet pjesa e parë, Cikalleshi realizoi gol ta jashtëzakonshëm

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes miqësore ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Shqipërisë e cila po zhvillohet në Pragë.…

Çeki – Shqipëri, shënohet goli i parë

Është realizuar goli i parë në ballafaqimin miqësor ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Shqipërisë. Është Çekia që ka kaluar në…

Miqësorja Çeki – Shqipëri, formacionet zyrtare

Miqësorja e radhës për Kombëtaren e Shqipërisë është ajo kundër Repubkiës së Çekisë. Trajneri i Shqipërisë Edi Reja ka bërë…