Dekreti, Rusia do të fillojë kontrollet për bomba dhe eksplozivë në makinat në rajonet me nivel të lartë kërcënimi terrorist

Rusia do të fillojë kontrollet për bomba dhe eksplozivë në makinat në rajonet me nivel të lartë kërcënimi terrorist, sipas…

Rusia: Raketat “mjaft të vjetra” amerikane në Ukrainë nuk do të na pengojnë

Rusia tha se dërgimi i raketave Patriot nga Shtetet e Bashkuara në Ukrainë nuk do të ndihmojë në zgjidhjen e…

Kush është njeriu që foli direkt me Putin-in për gabimet në luftë?

Në fillim të tetorit, Washington Post njoftoi se ekziston një person në rrethin e presidentit rus Vladimir Putin, i cili…

Shefi i mbrojtjes britanike: Retorika bërthamore e Putinit, thellësisht e papërgjegjshme

Shefi i Shtabit të Mbrojtjes të Britanisë, admirali Tony Radakin, i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar që të qëndrojë i bashkuar,…

Ministria britanike e Mbrojtjes: Gjenerali i ri rus duhet të merret me ministrinë e mbrojtjes fraksionale

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar (MM) ka dhënë përditësimin e saj të përditshëm mbi luftën në Ukrainë. Ajo…

Gjermania i analizon “me shumë seriozitet” kërcënimet bërthamore të Putinit

Qeveria gjermane i analizon “me shumë seriozitet” kërcënimet bërthamore të presidentit rus, Vladimir Putin, ka thënë ministrja e Jashtme gjermane,…

​Biden: SHBA-të nuk frikësohen nga Putini

Presidenti Joe Biden ka paralajmëruar Rusinë se Shtetet e Bashkuara nuk do të frikësohen nga kërcënimet e pamatura pasi Vladimir…

Zelensky kërkon anëtarësim të shpejtë në NATO

Presidenti ukrainas Zelensky ka kërkuar anëtarësim të shpejtë në NATO pasi Vladimir Putin u përpoq të aneksonte katër rajone të…

​Musliu shfaq dyshime për ata që arratisen nga Rusia: Lufta hibride e Putin-it vazhdon heshtazi

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu ka hedhur dyshime për rusët që po largohen nga Rusia pas mobilizimit të pjesshëm…

​Erdogan dhe Putin diskutojnë referendumet në Ukrainë

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka planifikuar të zhvillojë një bisedë telefonike me presidentin rus, Vladimir Putin rreth referendumeve të…