Çfarë të hiqni nga priza para se të shkoni në pushime

Ju shkoni për pushime dhe dëshironi që gjithçka të jetë në vend kur të ktheheni. Por, çfarë duhet të hiqni…

​11 vendet me pushimet më të gjata vjetore

Ditët e lira të punës kanë ndikim të madh të punonjësit sepse, nuk i lënë ata të ndihen të mërzitur…

Saranda gati për pushuesit kosovarë, Gurma premton se nuk do të ketë rritje të çmimeve

Qyteti bregdetar i Sarandës është bërë gati që të presë turistët kosovarë për sezonin veror 2022. Bashkia e Sarandës pret…

​Dua po i shijon në maksimum pushimet në Shqipëri: Nuk dua të largohem kurrë

Dua Lipa duket se po kalon pushimet më të bukura në bregdetin shqiptar. Këngëtarja me famë botërore ka postuar në…

​Si të paketoni valixhen pa i prishur gjërat

Një moment vjen për të paketuar një valixhe dhe për të shkuar në një pushim të merituar, ku duam të…

​SBAShK-u dërgon në Shqipëri 452 punëtorë të arsimit

Sindikata e Bashkuara e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) ka dërguar për pushime në Shqipëri 452 punëtorë të arsimit. Kështu…

Si ndikon në trupin tuaj shkuarja në pushime

Trupi juaj është krijuar për të lëshuar hormone stresi, të tilla si kortizol dhe epinefrinë, në kohë kur ndjen rrezik.…

S’ka pushim të hënave kur festa zyrtare bie në fundjavë

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese, në…

SHSKUK pezullon pushimet vjetore dhe urdhëron spitalet të krijojnë hapësira shtesë

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka ndërmarrë hapat e nevojshëm konform detyrave, përgjegjësive dhe legjislacionit në duke bërë…

Qeveria gjermane: Pushimet në verë të mundshme, por me kufizime

Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas tha pas një takimi me kolegë nga vendet që kufizojnë Gjermaninë se ai beson…