Vijojnë punimet në selinë e PD, mbulohet kati i dytë me logo

Vetëm 2 ditë na ndajnë nga protesta e thirrur nga Sali Berisha, ndërsa në selinë e PD duket se vijojnë…

Largohen nga tregu punimet nga metalet e çmuara, që janë shitur në kundërshtim me ligjin

Inspektorati i Tregut në Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë  (MINT), gjatë muajit Dhjetor 2021 ka inspektuar disa Operator Ekonomik…

Kurti: Javën që vjen do të nisin punimet në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz

Javën që vjen do të nisin  ndërhyrjet e para emergjente në ndërtesën e Kompleksit Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Kështu…

​Çeku: Së shpejti pritet të fillojnë punime në kullat e Jasharjave

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit (MKRS), Hajrulla Çeku po raporton në Komisionin për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini…

Komisioni miratoi raportin me amendamente për punimet nga metalet e çmuara

Me shtatë vota për Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit sot ka…

​Në gjendje të mjerueshme, banorët e rrugës “Muharrem Fejza” pak shpresë që punët do të kryhen shpejt

Mjaftonin vetëm edhe reshjet e shiut, për ta bërë edhe më vështirë të kalueshme rrugën “Muharre Fejza” në lagjen Mati…

Pas 90 ditësh fshati Gadime bëhet me shëtitore

Komuna e Lipjanit sot filloi punimet në ndërtimi e shëtitores te pishat në fshatin Gadime. Projekti i shëtitores që do…

Fillojnë sot punimet në rrugën “Muharrem Fejza”

Sot do të fillojnë punimet në rrugën “Muharrem Fejza” në kryeqytet. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuat…

Sot mbyllet për qarkullim kjo rrugë në Prishtinë

Sot duke filluara nga ora 09:00 rruga “Agim Ramadani”, segmenti prej udhëkryqit të rrugës “Qamil Hoxha” deri tek objekti i…