​Austriaku sulmoi një punëtor në një pikë të karburantit në magjistralen Fushë Kosovë-Prishtinë

Një shtetas austriak ka penguar dhe kërcënuar një punëtor në një pikë të karburantit në magjistralen Fushë Kosovë-Prishtinë, për çka…

​Gjendet i vdekur një 55-vjeçar në vendin e punës në Mitrovicë

Është gjetur sot pa shenja jete një 55-vjeçar në Shupkovc të Mitrovicës. 55-vjeçari është gjetur pa shenja jete në vendin…

Sulmohet punëtori i sigurimit fizik në Qendrën e Azilit në Magurë

Një punëtor i sigurimit fizik në Qendrën e Azilit në Magurë është sulmuar nga një shtetas algjerian. Punëtori është sulmuar…

​Vdes një punëtor, bie nga lartësia e një ndërtese në “Veternik” të Prishtinës

Një punëtor ka vdekur pasi që ka rënë nga lartësia e një objekti në “Veternik” të Prishtinës. Zëdhënësja e Policisë…

Një punëtor vdes në vendin e punës në Prishtinë, policia ndalon pronarin

Një person të hënën ka vdekur në vendin e punës në Veternik të Prishtinës. I ndjeri derisa ishte duke punuar…

​Flasin nga Inspektorati i Punës: Punëtori ra nga një lartësi prej 2 metrash

Një punëtor i ndërtimit ka rënë nga 2 metra lartës në një objekt ndërtimi afër ndërtesës 40 katëshe. Zëvendës kryeinspektori…

Një punëtor bie nga lartësia e një ndërtese në Prishtinë

Një punëtor i sektorit të ndërtimit ka rënë nga lartësia e një objekti në Prishtinë. Në vendin e ngjarjes kanë…

Vdes një punëtor në Minierën e Trepçës

Një punëtor ka vdekur në Minierën e Trepçës.  Kryeinspektori i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerare, Fatmir Gërguri ka…

Lëndohet një punëtor në vendin e punës

Është rrëzuar një punëtorë në Prishtinë derisa ishte duke punuar. Policia njofton se ai ishte dërguar në Qendrën Klinike Universitare…

Një punëtor lëndohet pasi bije nga një lartësi rreth tri metra

Një person deri sa ka qenë duke punuar në firmën e ndërtimit, pronë e të dyshuarit mashkull, ka rënë nga…
error: