​Goditet aksidentalisht një punëtor në Malishevë

Një punëtor i një firme ka goditur aksidentalisht një punëtor tjetër në Malishevë. Viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar…

​Si të mos pajtoheni me shefin?

Imagjinoni sikur shefi jua jep një detyrë e cila mendoni që nuk është e duhura dhe nuk funksionon. Ose jua…

​Punëtori merr 11 mijë euro nga një kompani dhe nuk kthehet më në punë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është raportuar se një person, punëtor i një firme në Lipjan gjatë shpërndarjes së…

Lëndohet pasi rrëzohet nga një objekt ndërtimor

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi gjatë punimeve në një shtëpi, ka rënë nga shkallët prej një lartësie rreth…

Lëndohet derisa punonte në një fabrikë

Një person deri sa ka qenë duke punuar në një fabrikë në Gjakovë, është lënduar nga një makinë. Rasti është…

Ra nga skela, lëndohet punëtori

Një person ka rënë nga skelet derisa ishte duke punuar në vendin e tij të punës në Prishtinë. I njëjti…

Lëndohen dy persona në vendin e punës

Dy persona janë lënduar në vendin e tyre të punës në fshatin Meqë të Gjakovës. Rasti ka ndodhur dje. Të…

Humb jetën një punëtor në Prishtinë

Një person derisa ka qenë duke punuar në një ndërtesë në ndërtim, ka pësuar lëndime trupore. I njëjti pasi është…

Rënia e pagës mesatare, apelohet për ndarje të barabartë të pagave në sektorin publik dhe privat

Paga mesatare në Kosovë pati rënie gjatë vitit 2020. Njohës të ekonomisë thonë se sektori privat e pati të pamundur…

Lëndohet në vendin e punës

Një punëtor ka pësuar lëndime në rrethana ende të panjohura në fshatin Sojevë të Ferizajt. Aksidenti ka ndodhur dje në…