Protestojnë punëtorët e Lotarisë së Kosovës

Lotaria e Kosovës ka paralajmëruar protestë për sot në orën 11:00, në shenjë pakënaqësie për mos plotësimin e kërkesave. Protesta…

Punëtorët e ATK-së hyn në grevë

Sindikata e Punëtorëve të Administratës Tatimore të Kosovës, njofton se pasi Ministria e Financave nuk ka marrë për bazë kërkesat…

Punëtorët e ATK-së sot në grevë paralajmëruese

Sindikata e Punëtorëve të Administratës Tatimore të Kosovës njofton se sot do të mbajë grevë paralajmëruese njëorëshe nga ora 10:00,…

Rrëzohet nga skelet dhe lëndohet një punëtor

Një punëtor i një ndërmarrje në Ferizaj, derisa kishte qenë duke kryer punime brenda në një objekt në ndërtim e…

Pas Napolit, edhe Roma largon punëtorët nga puna

Pas Napolit, që vendosi të lërë pushim disa punonjës të klubit, për shkak të ndërprerjes së futbollit prej Covid-19, të…

Ja si humbën jetën 146 punëtorë para 109 viteve

Më 25 mars, të vitit 1911, nga zjarri që ra në një fabrikë veshjesh në qytetin e Nju Jorkut, humbën…