Gjermani: Deri në 558.000 vende pune janë aktualisht vakante

Në Gjermani, situata me mungesën e fuqisë punëtore të kualifikuar në tremujorin e parë të këtij viti u përkeqësua më…

10 pyetje për ta thyer akullin në takimet me ekipin

A keni qenë ndonjëherë përballë punonjësve dhe nuk ke ditur si të fillosh, çfarë pyetje të bësh? Për të qenë…

​“Sa e ke pagën?”: Mëso si të përgjigjesh nëse nuk dëshiron të tregosh

Shumica e kandidatëve i tremben pyetjes “Sa e ke pagën aktuale”. Kjo ndjenjë vjen nga frika e dyshimit, nëse po…

​4 strategji si të merreni me shefin që nuk ju ka në sy të mirë

Mbase keni ardhur në një pozitë që po ju duket sikur shefi ju do edhe aq shumë (ndoshta edhe fare).…

​Opozita kritikon njëvjeçarin e punës së presidentes Osmani

Janë bërë një vjet prej se në krye të presidencës erdhi Vjosa Osmani. Për gjatë këtij njëvjeçari opozita nuk po…

Si të përgjigjeni në pyetjen: Si është një mjedis ideal i punës për ju?

Punëdhënësit janë të interesuar që të gjejnë punonjës të cilët përshtaten me kulturën e kompanisë. Prandaj, kur ata ju pyesin…

8 frazat që nuk duhet t’ia thoni asnjëherë shefit

Pothuajse të gjithë gjatë jetës së tyre ndonjëherë i thonë gjërat e gabuara te personat e gabuar, por çka nëse…

Tri problemet e mëdha me të cilat përballen çiftet në lidhje

Të mbash një marrëdhënie të shëndetshme romantike kërkon përkushtim dhe punë, gjë që mund të shpjegojë pse njerëzit shpesh thonë…

Si t’i qaseni një romance në vendin e punës

Ka mjaft njerëz që e takojnë partnerin e tyre në vendin e punës. Ende një gjë e tillë shihet vrenjtur,…

Ministrja Rizvanolli raporton sot në Komisionin për Ekonomi

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli do të raportojë sot në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti. Ministrja Rizvanolli para…