PSD dorëzon kallëzim penal kundër ministrit Vitia

Partia Socialdemokrate(PSD) ka dorëzuar të enjten kallëzim penal kundër ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, për lirim të masave anti-COVID, në…

PSD kundërshton mbylljen e çerdheve, rreth 100 biberonë vendosen para objektit të qeverisë

Partia Socialdemokrate (PSD) ka vendosur biberonë me qumësht para objektit të Qeverisë për të kundërshtuar mbylljen e kopshteve, vendim ky…

IPK-së i kërkohet që t’i hetojë policët që arrestuan aktivistët e PSD-së

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar ndaj veprimeve të Policisë së Kosovës me…

PSD: Policia përdori dhunë jashtëzakonisht të madhe ndaj aktivistëve

Partia Socialdemokrate ka kërkuar lirimin e aktivistëve të arrestuar gjatë aksionit që u mbajt këtë të martë jashtë objektit ku…

Arrestohen aktivistët e PSD-së

Policia e Kosovës ka arrestuar dy aktivistët e Partisë Socialdemokrate(PSD) të cilët penguan konferencën e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekatarina…

Aktivistë të PSD-së ndërprenë përkohësisht konferencën e Trendafilovës

Dy aktivistë të Partisë Socialdemokrate kanë hyrë në konferencën e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova me fishkëllima duke e…

PSD kërkon shkarkimin e zëvendësministrit Hysen Durmishi

Partia Socialdemokrate (PSD) ka mbajtur sot një aktivitet ku ka kërkuar shkarkimin e zëvendësministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës,…

PSD nuk merr pjesë në zgjedhjet lokale

Partia Socialdemokrate e drejtuar nga Dardan Molliqaj ka vendosur që të mos marrë pjesë në zgjedhjet lokale që pritet të…

​PSD paditë Qeverinë e Kosovës

Partia Socialdemokrate ka dorëzuar të hënën kallëzim penal kundër zëvendësministrit në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi,…

Qeveria: Jemi të shqetësuar nga pamjet e dhunës gjatë aksionit të PSD-së

Qeveria e Kosovës është shprehur e shqetësuar nga pamjet e dhunës gjatë aksionit të Partisë Socialdemokrate. Përmes një shkrimi në Facebook, Qeveria…