​PSD-ja “karantinon” Qeverinë, kërkon dorëheqjen e dy ministrave

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik e kanë vendosur në “karantinë” Qeverinë në detyrë të Kosovës. Para ekzekutivit anëtarët e…

PSD-ja “vendos” në karantinë Qeverinë, kërkon dorëheqjen e Vitisë dhe Sveçlës

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik para qeverisë së Kosovës ka kërkuar dorëheqjen e ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben…

PSD: 5 Marsi është përvjetori i sakrificës për liri që shënon datën e kthimit të madh

Partia Socialdemokrate vlerëson se 5 Marsi është përvjetori i sakrificës për liri që shënon datën e kthimit të madh. Në…

PSD kërkon që marrëveshjet e fundit me Serbinë të bëhen publike

Partia Socialdemokrate sot kërkoi që të dihet përmbajtja e dy marrëveshjeve të fundit të nënshkruara me Serbinë, ajo për për…

​PSD: Konflikti Thaçi-Kurti është konflikt për rolin qendror bashkëpunues

Partia Socialdemokrate (PSD) ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit Albin Kurti, në konferencën e sotme në lidhje me marrëveshjen mes…

PSD reagon ndaj marrëveshjeve të Munihut: Qeveria Kurti, vagon i negociatave të Thaçit

Partia Socialdemokrate (PSD) ka reaguar sot ndaj marrëveshjes së arritur për linjën hekurudhore midis Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se…

Gjykimi ndaj aktivistëve për molotov, PSD: Protesta nuk përbën lëndë terrorizmi

Sot u mbajt seanca e parë gjyqësore ndaj aktivistëve të PSD – së, Gëzon Kastrati e Korab Korça, dhe Çlirim…

PSD: 10 shkurti është dita kur Albin Kurti duhet ta shohë veten në pasqyrë

Partia Socialdemokrate, me anë të një aktiviteti simbolik, në 13-vjetorin e vdekjes së Mon Balaj e Arben Xheladini, vendosën një…

PSD: 10 shkurti është dita kur Albin Kurti duhet ta shohë veten në pasqyrë

Partia Socialdemokrate, me anë të një aktiviteti simbolik, në 13-vjetorin e vdekjes së Mon Balaj e Arben Xheladini, vendosën një…