Vetëvendosje thotë se PDK sot është sikur PSD në qeverisjen e kaluar

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës praktikisht është pjesë e qeverisë aktuale. Sipas…

​PSD kërkon shfuqizimin e Gjykatës Speciale

Partia Socialdemokrate konsideron se Gjykata Speciale tashmë ka dëmtuar rëndë Kosovën. Sipas PSD-së, kjo gjykatë e ka devijuar dhe po…

PSD: Frashër Krasniqi sulmohet fizikisht nga djali i Tomë Gashit

Zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate, Natyra Kuçi, ka bërë të ditur se Albin Gashi, kandidat i VV-së për deputet, njëherësh djalë…

Bislimi i reagon PSD-së: I nderuar nga ky “makro aksion i një mikro partie”

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi ka reaguar pas aksionit të PSD-së. Bislimi përmes një statusi në FCB ka…

PSD-ja tallet me ministrin Bislimi, i ndan edhe “çmim nobel”

Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion para ndërtesës së qeverisë së Kosovë. Në një pankartë të vendosur në hyrje të…

PSD-ja i ndan Bislimit “Çmim nobel për ekonomi”

Partia Socialdemokrate ka dalë me një aksion sot para ndërtesës së qeverisë së Kosovës. Ata kanë vendosur një pankartë me…

​PSD-ja “karantinon” Qeverinë, kërkon dorëheqjen e dy ministrave

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik e kanë vendosur në “karantinë” Qeverinë në detyrë të Kosovës. Para ekzekutivit anëtarët e…

PSD-ja “vendos” në karantinë Qeverinë, kërkon dorëheqjen e Vitisë dhe Sveçlës

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik para qeverisë së Kosovës ka kërkuar dorëheqjen e ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben…