PSD: Punëtorët në sektorin e shitjes me pakicë më të shtypurit

Partia Socialdemokrate përmes një aktiviteti ka shënuar 1 Majin – Ditën e punëtorëve. Duke listuar pesë supermarkete më të mëdha…

Numërohen 99.10% e votave: PS 48.5%, PD 39.37%, LSI 6.81%, PSD 2.27%

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka publikuar rezultatet nga numërimi i 5151 qendrave të votimit nga 5199 sosh. Partia…

​Rezultatet paraprake në Shqipëri, PS merr 74 mandate, PD 59, LSI 4 dhe PSD 3

Komisioneri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, tha sot se procesi i numërimit dhe vlerësimit të votave ka përfunduar tërësisht…

“Vrasja e grave me paramendim”, PSD vendos flamuj të zi

Partia Socialdemokrate (PSD) sot ndërmori një aksion simbolik kundër vrasjeve së grave, duke vendosur flamuj të zinj dhe pllakate me…

PSD përplaset me policinë, kundërshtojnë sloganin e LVV-së

“Krejt dhe drejt = I gjithë pushteti sovjetëve”, ky ka qenë mesazhi i Partisë Socialdemokrate për Albin Kurtin. Këta të…

Molliqaj krahason Albin Kurtin me Hashim Thaçin

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj po e krahason Albin Kurtin me Hashim Thaçin. Sipas tij, shkuarja në veri dhe…

Molliqaj: Kurti nuk pranon të ketë zëvendësim, kjo është mendësia e vjetër e tij

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj ka thënë se slogani “Krejt dhe Drejt”, vjen pas një qeverie të dështuar.…

Pas përleshjes me anëtarët e PSD, lëndohet një polic

Një polic gjatë konfrontimit me anëtarë të Partisë Socialdemokrate (PSD) është lënduar. Pranë objektit të Kuvendit të Kosovës ka arritur…

Aksioni te Qeveria, anëtarët e PSD-së përplasen me policinë

“Krejt dhe Drejt= i gjithë pushtetit sovjetëve” është mbishkrimi i vendosur nga anëtarët e Partisë Socialdemokrate (PSD) në objektin e…