PSD ironizon Kurtin për takimin me Vuçiq

Partia Socialdemokrate ka organizuar sot në Prishtinë një aksion simbolik në ditën kur në Bruksel për herë të parë u…

PSD kërkon dorëheqjen e ministrit Sveçla dhe drejtorit të AKI-së, shkak liturgjia në kishën ortodokse

Partia Socialdemokrate po kërkon që ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë,…

PSD: “Simboli i shovinizmit bëhet faltore; E bekoi Albin Kurti”

“Simboli i shovinizmit bëhet faltore, e bekoi: Albin Kurti”, është mbishkrimi që Partia Socialdemokrate (PSD) ka vendosur në kishën ortodokse…

PSD e shndërron Qeverinë në “Sallë Dasmash”, i kundërshton punësimet familjare

Partia Socialdemokrate përmes një aktiviteti ka kundërshtuar punësimet familjare të Qeverisë Kurti. Aktivistë të PSD-së, qeverinë e emërtuan si “Sallë…

PSD nis mbledhjen e nënshkrimeve për falje të gjobave të shqiptuara ndaj qytetarëve

Partia Socialdemokrate(PSD) ka nisur sot mbledhjen e nënshkrimeve të qytetarëve për të dorëzuar në Kuvend projektligjin që parasheh faljen e…

PSD këtë javë nis peticionin për faljen e gjobave të shqiptuara gjatë pandemisë

Partia Socialdemokrate (PSD) nga dita e enjte do të fillojë me mbledhjen e nënshkrimeve, me qëllim të faljes së gjobave…

PSD ia dorëzon ministrit Vitia “vaksinën e dorëheqjes”

Aktivistët e Partisë Socialdemokrate (PSD) përmes një aksioni simbolik kanë kërkuar sot dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia. Ata…

PSD-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Arben Vitia

PSD përmes një aksioni simbolik para ministrisë së Shëndetësisë (MSh) ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të këtij dikasteri, Arben Vitia.…