Anëtarët e PSD-së hedhin qershi drejt Kurtit

(I plotësuar) Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik kanë gjuajtur me qershi kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Para pjesëmarrjes së…

PSD ngjyros në të zezë dritaret e qeverisë, Molliqaj: Jemi në terr informativ

Partia Socialdemokrate ka ngjyrosur në të zezë dritaret e ndërtesës së Qeverisë, siç thanë për të treguar mbylljen e ekzekutivit…

PSD ngjyros në të zezë dritaret e ndërtesës së Qeverisë

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për zhvillimet e fundit në veri. Ata me ngjyrë…

PSD vendos një shportë me qershia para Qeverisë: Kurti po vepron si Nastradini

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik të hënën ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për dialogun me Serbinë. Socialdemokratët para hyrjes…

PSD: Votoni projektligjin për faljen e gjobave, Kuvendi institucion jodemokratik

Partia Socialdemokrate mbajti aktivitet para Kuvendit të Kosovës. Kjo parti ka kritikuar qasjen e Kuvendit për mos diskutimin në seancë…

​Trendafilova për protestën e paralajmëruar: S’përfshihemi në diskutime politike

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova ka thënë se Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar janë plotësisht…

​PSD anulon protestën e thirrur për nesër në Gjilan

Partia Socialdemokrate (PSD) ka anuluar protestën e nesërme, e cila ishte planifikuar të mbahej kundër vizitës së kryetares së Dhomave…

​PSD kritikon qeverinë për keqmenaxhim në shëndetësi, ministrit Latifi ia shtron tepihun e kuq

Partia Socialdemokrate ka adresuar kritika ndaj Qeverisë së Kosovës për keqmenaxhim në sektorin e shëndetësisë. Përmes një aksioni simbolik në…

PSD ia shtron tepihun e kuq ministrit Latifi

Partia Socialdemokrate ka adresuar kritika ndaj Qeverisë së Kosovës për keqmenaxhim në sektorin e shëndetësisë. Përmes një aksioni në Qendrën…