Protestë, punëtorët teknikë të QMF-ve dhe disa shkollave të Prishtinës kërkojnë rritje pagash

Punëtorët teknik të Qendrave të Mjekësisë Familjare dhe disa shkollave të Prishtinës po protestojnë para Komunës së Prishtinës me kërkesën…

Protestë për zbardhjen e rastit Dehari, familja akuzon Prokurorinë për fshehjen e provave

Është protestuar të premten para Prokurorisë Speciale në Prishtinë me rastin e 7-vjetorit të vrasjes së ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje,…

SPSP me këtë datë merr vendim për grevë, kërkojnë paga 450 euro

Katër sindikata të punëtorëve teknik do të marrin vendim më 8 nëntor për të hyrë në grevë shkaku i mos…

Punëtorët akuzojnë KEK-un për tenderë: “Stop dallavereve, edhe ne kemi fëmijë”

Shoqata Sindikale “Siguria Fizike” në KEK kanë protestuar të hënën para zyrave të kësaj korporate në Prishtinë. Ata kanë kërkuar…

Protestojnë kardiologët, kërkojnë shkarkimin e drejtorit të klinikës

Rreth 20 kardiologë protestuan duke kërkuar shkarkimin e drejtorit të Klinikës së Kardiologjisë, Lulzim Kamberi, dhe shefit të Njësisë Koronare,…

Spitalet gjermane protestojnë për mungesën e fondeve, paralajmërojnë krizën e afërt

Profesionistët gjermanë të shëndetësisë organizuan protesta në qytete të ndryshme të mërkurën, duke kërkuar më shumë fonde për spitalet. Në…

Kultivuesit e drithërave dhe përpunuesit bujqësorë në Bullgari përfundojnë protestat

Kultivuesit e drithërave dhe përpunuesit bujqësor i dhanë fund protestave të tyre dyditore mbarëkombëtare. Protestat u provokuan nga heqja e…

Veteranët hedhin telefonat në oborrin e EULEX-it

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka kundërshtuar aksionet e Zyrës së Prokurorit të Specializuar dhe EULEX-it të cilët…