Protestojnë punonjësit e administratës shtetërore, paralajmërojnë greva

Sindikata e Pavarur e Administratës së Kosovës (SPAK) ka protestuar sot para ndërtesës së qeverisë së Kosovës, me kërkesën që…

​Protestojnë shërbyesit civilë

Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës dhe Sindikata e Pavarur e Administratës së Kosovës sot protestojnë para Qeverisë së Kosovës,…

Sindikata e Shërbimit Civil dhe ajo e Administratës protestojnë nesër para Qeverisë

Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës dhe Sindikata e Pavarur e Administratës së Kosovës kanë njoftuar se nesër duke nisur…

Punonjësit shëndetësorë sot në grevë të përgjithshme

Punonjësit shëndetësorë do të mbajnë sot një grevë të përgjithshme, me kërkesat që Projektligji për Pagat të shkojë sa më…

Protestojnë punëtorët teknikë të spitaleve: Jemi diskriminuar nga qeveria

Parullat me mbishkrimet “Kush ua dha shkollën e diskriminimit”, “Nuk tolerojmë diskriminimin njerëzor”, dhe disa uniforma të punëtorëve teknikë të…

​“Sofra e punëtorëve të ‘Feronikelit’ po mbetet e thatë”, punëtorët kërkojnë zgjidhje nga Kurti

Rreth një mijë punëtorë të “Ferronikeli”-it të cilët mbetën pa punë prej 8 tetorit sërish këtë të martë protestuan para…

Punëtorët e “Ferronikel”-it nisen për te objekti i Qeverisë

Punëtorët e kompanisë “NewCo Ferronikeli”, nën organizimin e Sindikatës së Pavarur të Ferronikelit do të protestojnë edhe sot. Punëtorët ia…

​Haradinaj kërkon miratimin e Ligjit për paga, SBASHK-u paralajmëron protesta

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar me urgjencë miratimin e Ligjit për pagat, i cili theksoi se institucionet po…

Sërish protestojnë punëtorët e Ferronikelit

Punëtorët e kompanisë “NewCo Ferronikeli”, nën organizimin e Sindikatës së Pavarur të Ferronikelit, do të protestojnë sërish para Qeverisë së…

​SBAShK-u fillon përgatitjet për protestën e 4 dhjetorit

Sindikata e Bashkimit të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) ka filluar përgatitjet për protestën e 4 dhjetorit për të shprehur…
error: