Sveçla: Secili që ka qenë pjesë e sulmeve ndaj KFOR-it do të sillet para drejtësisë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se të gjithë ata që kanë kryer sulme brutale ndaj KFOR-it…

Tensione në mes protestuesve në Zveçan pasi opozitarët serbë u shkojnë në vizitë

Përfaqësues opozitarë në Serbi, Aleksandar Jovanoviq, lider i Lëvizjes Ekologjike në Serbi, Mirosllav Aleksiq nga Partia Popullore dhe Danijela Nestoroviq,…

Serbët me marsh protestues në veri të Mitrovicë

Serbët kanë nis të protestojnë në veri Mitrovicës  kundër arrestimit të Milun Milenkovic- Llune, një nga udhëheqësit e formacionit kriminal…

Protestuesit tentojnë të hyjnë me dhunë në komunën e Leposaviqit

Protestuesit në Leposaviq kanë tentuar para gjysmë ore të hyjnë me dhunë në ndërtesën e komunës, por nuk janë lejuar…

Numër i vogël i serbëve vazhdojnë protestat në veri

Serbët edhe sot janë mbledhur para ndërtesave të komunave në Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok, për të protestuar kundër prezencës…

Policia jep detaje për arrestimin e serbit që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin për dy raste të ndara, të kanosjes, ndaj dy viktimave në komunën…

Protestuesit serbë fillojnë të mblidhen në veri

Në ditën e njëmbëdhjetë të protestës, protestuesit në komunat veriore të vendit, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, kanë filluar të…

Kurti: Me SHBA dhe BE mund të kemi dallime në qasje por jo në qëllime

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian nganjëherë…

Kurti falënderon kryetarin e Leposaviqit: Po tregon qëndresën shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, për çdo ditë i merr…

Analistët: Escobar dhe Lajçak do të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Vizita e nesërme në Kosovë dhe pastaj në Serbi e të dërguarit të posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun mes…