​“Janë lënduar tre zyrtarë policorë”, nisin hetimet pas protestës së PSD-së

Policia e Kosovës njoftoi se tre zyrtarë të saj janë lënduar gjatë protestës së sotme të organizuar nga Partia Socialdemokrate…

​KMDLNj: Protestë e qetë, ishin deri në 3 mijë persona

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) e vlerësoi si të qetë protestën e thirrur nga…

​Paralajmërimet për shtrenjtim të rrymës, protestuesit i përgjigjen Kurtit: Ose neve ose KEDS-in

“Ngrohja nuk është komoditet”, “Asnjë cent më shumë”, “Lësho rrymën, lësho rrjetin, largoje KEDS-in”, janë mbishkrimet në pankartat me të…

PSD fton deputetët e opozitës që të marrin pjesë në protestën e 29 janarit

Partia Socialdemokrate (PSD) iu ka bërë ftesë deputetëve të partive opozitare që të marrin pjesë në protestën e organizuar nga…