Shoqëria civile propozon strukturë me tri bllok tarifa për çmimin e energjisë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) i ka propozuar ZRRE-së strukturë prej tri bllok tarifash për çmimin e energjisë…

​Votimi i propozim rezolutës lidhur me energjinë shtyhet për një seancë tjetër

Votimi për propozim rezolutën e dalë nga debati parlamentar lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike është shtyrë për një seancë…

​Tahiri: Të bëhemi bashkë si për referendumin serb për të parandaluar rritjen e çmimit të energjisë

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, sërish ka paralajmëruar protesta për të kundërshtuar…

BSPK: Qeveria është ngutur duke pranuar propozimin për shtrenjtimin e rrymës

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) thotë se Qeveria ka bërë veprim të ngutshëm duke pranuar propozimin për…

​LDK kritikon Qeverinë Kurti për propozimin e shtrenjtimit të energjisë në 40 %

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kritikuar Qeverinë Kurti për propozimin e shtrenjtimit të energjisë elektrike në 40 për qind.…

Mehaj: ShBA po shqyrton propozimin e Kosovës për krijimin e bazës së përhershme ushtarake

Pas vizitës disa ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës(ShBA), ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se ka zhvilluar…

Qeveria bën plotësim ndryshimin e vendimit për propozimin e kryesuesit dhe anëtarëve të Bordit të ZRRE-së

Në mbledhjen e elektronike, Qeveria e Kosovës të mërkurën miratoi vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e vendimit të Qeverisë së…

​Shqyrtohet sot propozimi për nismën legjislative lidhur me Projektligjin për Mbrojte dhe Dhunë në Familje

Deputetët e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione do të mblidhen këtë…

14 vjet nga propozimi i Planit të Ahtisaarit

Më 2 shkurt 2007 i dërguari special për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari, dorëzoi propozimin e tij në Prishtinë dhe…
error: