DASH: Propozimi i BE-së, mundësi për popullin e Kosovës dhe atë të Serbisë

Departamenti amerikan i Shtetit, i ka thënë të hënën Radios Evropa e Lirë se propozimi i Bashkimit Evropian për normalizimin…

​KE mirëpret propozimin e BE-së për Kosovën dhe Serbinë

Shefat e shteteve të BE-së, gjatë një samiti që u zhvillua dje dhe sot në Bruksel, kanë miratuar disa konkluzione…

Lajçak: I gëzuar që Kosova pranoi propozimin e BE-së

Emisari i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, është shprehur i lumtur që Kosova ka pranuar në…

​Propozimi i BE-së për veriun, Borrell: Zgjidhje e mirë për të dalë nga kriza

Bashkimi Evropian ka një propozim për të dalë nga kriza në veri të vendit, si pasojë e dorëheqjes së serbëve…