Një vit nga vdekjet e dyshimta në Infektivë, familjarët duan të vërtetën por Prokuroria ende s’ka mbyllur hetimet

Në të gdhirë të 5 korrikut 2020 gjashtë pacientë humbën jetën në një periudhë të shkurtër kohore në Klinikën Infektive…

Ngrihet aktakuzë për kontrabandë mallrash dhe dhënie ryshfeti

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë në Departamenti Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë kundër të pandehurit…

Ish ministrja e Arsimit kritikon Nagavcin, fton prokurorinë të merret me çështjen e bursave me kolegjin në Selanik

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajarmi ka kritikuar ministren e Arsimit (MAShTI), Arbërie Nagavci për nënshkrimin e…

Mbi dy muaj i zhdukur, familjarët e Bedri Rexhepit kërkojnë ndihmën e qytetarëve

Edhe pas më shumë se dy muaj ende nuk dihet fati i Bedri Rexhepit. Ai ishte zhdukur në rrethana të…

7 persona të arrestuar në aksionin ku u konfiskuan 400 kg kokainë në Lipjan

Shtatë persona janë arrestuar në aksionin e sotëm ku janë konfiskuar 400 kilogramë narkotik të llojit kokainë në vlerë 20…

I zhdukur prej dy javësh, ende nuk dihet asgjë për fatin e Bedri Rexhepit

Fati i Bedri Rexhepit, i zhdukur që nga data 8 prill, ende nuk dihet. Edhe pse po bëhen dy javë…

Prokuroria e Hagës do t’i kthejë sot pajisjet që morën gjatë arrestimit të Gucatit e Haradinajt

Prokuroria Speciale në Hagë do t’i kthejë sot pajisjet që i kishte marrë gjatë arrestimit të krerëve të OVL të…

Prokuroria tregon për arrestimin e Dejanovic

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar për arrestimin e kryetarit të Komunës së Kllokotit Bozhidar Dejanovic me dyshimin për manipulim…

Ngritet aktakuzë ndaj këshilltarit të Kryetarit të Kllokotit

Është ngritur aktakuzë për zyrtarin e Komunës së Kllokotit me dyshimin për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar. “Prokuroria Themelore…
error: