​Specialja shpall sot vendimin për Gucatin e Haradinajn

Sot duke filluar nga ora 10:00-12:00 do të mbahet seanca për shpalljen e aktgjykimit në Dhomat e Specializuara të Kosovës…

​Kërkohet paraburgim për burrin që dhunoi tri herë të miturën

Kërkohet paraburgim për burrin që dhunoi tri herë të miturin Prokuroria Themelore e Gjakovës ka kërkuar që t’i caktohet masa…

​Rama pas takimit me Thaçin: Lufta çlirimtare e Kosovës nuk mund të rishkruhet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas vizitës në Hagë te ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se lufta çlirimtare…

Prej 13 muajsh asgjë nuk dihet për biznesmenin Bedri Rexhepi

Megjithëse sot bëhen 13 muaj nga dita kur është zhdukur biznesmeni Bedri Rexhepi, familja akoma nuk ka një përgjigje për…

​Kërkohet paraburgim ndaj 27-vjeçarit i cili u gjet me narkotikë në afërsi të shkollës “Gjergj Fishta”

Prokuroria Themelore në Prishtinë, konkretisht Departamenti i Krimeve të Rënda, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në…

Dëshmitari Ibishi: Nuk i kam dhënë urdhra njësitit BIA dhe Salih Mustafës

Nuredin Ibishi, i cili sot është paraqitur si dëshmitar i mbrojtjes së Salih Mustafës në Hagë, ka thënë se nuk…

Një vit nga zhdukja e Bedri Rexhepit, nuk dihet asgjë për fatin e tij

Sot janë bërë një vit prej se biznesmeni Bedri Rexhepi është zhdukur. Prej asaj kohe, nuk dihet asnjë gjë për…

​Ndalohen dy persona të dyshuar për tërheqjen e 95 mijë eurove në bankën BKT në Ferizaj

Prokuroria Themelore në Ferizaj, me vendim të Prokurorit të Shtetit, ka ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh, dy persona të…

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetimet mbi konkursin për punësim në KEK

Prokuroria Themelore në Prishtinë njoftoi sot se Departamenti i Krimeve të Rënda – Njësiti për Krime Ekonomike dhe Korrupsion, ka…

Arrestohen katër persona për trafikim me njerëz dhe narkotikë

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona të dyshuar, tre femra  dhe një mashkull, nën dyshimin se kanë kryer veprën…