​Krivaqa dërgohet në mbajtje për 48 orë

Prokuroria Themelore në Ferizaj konfirmoi arrestimin e Dardan Krivaqes, i dyshuari kryesor për vrasjen e 18-vjeçares në Ferizaj. Arrestimi i…

​Vrasja në Ferizaj, 18-vjeçarja u keqtrajtua fizikisht për motive të ulëta

Prokuroria Themelore në Ferizaj, saktësisht Departamenti për Krime të Rënda, dha detaje të tjera në lidhje me rastin tragjik që…

Kontrabandim me barna, kërkohet paraburgim për oficerin doganor dhe farmacistin

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në Gjykatën…

Prokuroria jep detaje për arrestimin e doganierit

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për Krime të Rënda, me urdhër të prokurorit, ka ndaluar dy persona të dyshuar, të…

Prokuroria në Ferizaj kërkon paraburgim për shoferin që godit për vdekje dy fëmijë në Carralevë të Shtimes

Prokuroria Themelore në Ferizaj po kërkon paraburgim për shoferin që goditi për vdekje dy fëmijë në Carralevë të Shtimes. “Prokuroria…

Prokuroria në konferencë për aksionin që po zhvillohet sot në Kosovë

Prokuroria Themelore në Ferizaj, po mban konferencë për media lidhur me aksionin i cili është duke u zhvilluar në disa…

Vrasja në Ferizaj, djali dyshohet se i mori jetën të ëmës me mjet të mprehtë

Një grua 83-vjeçare dyshohet të jetë vrarë sot nga djali i saj. Vepra penale, e regjistruar si “vrasje e rendë”,…
error: