​Prokuroria në Gjilan jep detaje për vrasjen e 19-vjeçarit

Një  19-vjeçar është vrarë në Gjilan. Ai u ther me thikë e për çka nuk mundi t’iu mbijetoj plagëve të…

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për përvetësim të ndihmave sociale

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit, nga Gjykata kompetente në…

Ndalohen edhe dy persona të dyshuar lidhur me rastin “Karaçeva”

Prokuroria Themelore në Gjilan, Inspektorati Policor i Kosovës dhe Policia e Kosovës, njoftojnë se si vazhdimësi e hetimeve intensive, janë…

Aksioni policor, dy persona arrestohen dhe 24 të tjerë dyshohen për përfshirja në veprimtari kriminale

Edhe gjatë ditës së djeshme Policia e Kosovës së bashku me Prokurorinë Themelore në Gjilan dhe Inspektoratin Policorë të Kosovës…

Policia vazhdon aksionin për kazinotë sikurse në Karaçevë

Në orët e para të mëngjesit të së enjtes policia ka zhvilluar një aksion në vende të ndryshme të Kosovës…

Kërkohet paraburgim ndaj 30 personave të ndaluar gjatë aksionit në Karaçevë

Prokuroria Themelore në Gjilan, ju njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës…

35 të arrestuar në Karaçevë – 12 policë, aksioni do të vazhdojë

Të gjitha kazinotë ilegale që tash e dy vjet po ushtronin veprimtaritë e tyre në fshatin Karaçevë të Kamenicës, janë…

Ngrihet aktakuzë ndaj personit që pretendonte se kishte ilaçin kundër koronavirusit

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit K.A., për shkak të veprës penale ‘’Prodhimi dhe…

Prokuroria jep detaje për ngjarjen e rëndë në Gjilan

Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje për rastin e rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Gjilan. Sipas Prokurorisë,…
error: