Grafite ndaj gjyqtarit dhe prokurorit në rastin e ish-policit Pantiq

Në objektin e Teatrit Kombëtar në Prishtinë janë shkruar grafite kundër gjyqtarit Mentor Bajraktari dhe prokurorit Afrim Shefkiu, të cilët…

Prokurori francez kërkon paraburgim për të armatosurin e Parisit

Prokurori i Parisit kërkoi të hënën ndalimin e një personi të armatosur, i cili u referua për aktakuzë, pasi ai…

Rrahu gruan, arrestohet burri

Një burrë ka rrahur gruan e tij. Ngjarja ka ndodhur në Prishtinë. Në raportin e Policisë bëhet e ditur se…

​Haradinaj: Duhet të lirohemi nga aktakuza, prokurori të kërkojë falje për sjellje poshtëruese

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj ka folur para Panelit të Apelit…

Një grua mbeti shtatzënë pas dhunimit në Gjilan

Policia e Kosovës njoftoi se një grua në Gjilan ka rezultuar se është shtatzënë si pasojë e dhunimit. Në konsultim…

Hajdari: Unë marr përgjegjësinë e vonesës në deklarim të pasurisë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari në Kuvendin e Kosovës ka folur rreth ngritjes së aktakuzës ndaj saj…

​Digjet një veturë në parkingun e Aeroportit të Prishtinës, s’ka të lënduar

Një veturë është përfshirë nga zjarri mëngjesin e të dielës në parkingun e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Zëdhënësi…

U raportua e zhdukur një vajzë në Skenderaj, arrestohen dy persona që dyshohet se e detyruan të merret me prostitucion

Policia e Kosovës ka njoftuar se një vajzë nga Skenderaj ishte raportuar e zhdukur. Lidhur me këtë rast, policia ka…

Djali rrah nënën në Gjilan

Është arrestuar një burrë në Gjilan pasi që sipas policisë ai e ka rrahur nënën e tij. Viktima ka pranuar…

Një burrë tenton ta dhunojë një burrë tjetër në Istog

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast “dhunim në tentativë” në Istog. Në Istog gjatë ditës së djeshme është…