Qeveria prezantoi vlerën e koeficientit, 105 euro për vitin 2023

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka prezantuar vlerën e një keoficienti për pagat në sektorin publik, i cili…

MSh-ja tregon shërbimet e Projektligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar Mjekësor

Ministria e Shëndetësisë ka thënë se me miratimin e Projektligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, do të rregullohet…

Ngjarjet e datës 25 janar

Sindikata e Pavarur e Punëtorëve te KRM “Pastrimi” mban protestë paqësore. (Kompania “Pastrimi”, ora 09:00) Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj,…

Miratohet Projektligji për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse, s’përkrahet nga opozita

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale miratoi në parim Projektligjin për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve ngjitëse. Opozita nuk e…

Miratohet Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Energjinë

Komisioni për Ekonomi, Industri dhe Ndërmarrësi dhe Tregti, sot ka miratuar në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit…

Kastrati-deputetëve të LVV-së: Jeni të burgosur prej Binit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati ka adresuar akuza të rënda ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, në seancën…

Nagavci: Projektligji për pagat në sektorin publik i trajton mësimdhënësit më mirë sesa sindikata që ishte pajtuar në ligjin paraprak

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se me ligjin e ri për pagat në sektorin publik, mësimdhënësit trajtohen më…

Projektligji për paga dhe zyrtarët publikë shqyrtohen në Kuvend më 22 dhjetor

Kuvendi i Kosovës me 63 vota për ka miratuar mocionin për shmangien nga afatet procedurale të parapara për Projektligjin për…

LDK paralajmëron se buxheti mund të përfundojë në Kushtetuese, ja reagimi i Konjufcës

Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) është kundër projektbuxhetit 2023, madje kjo parti pret që ky projektligj të përfundojë në Gjykatën Kushtetuese.…

Kuvendi miraton dy projektligje

Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për Prokurorinë Speciale dhe Projektligjin për trajtimin e ndërtimeve pa leje. Këto dy projektligje…