Tahiri: Ligji për zyrtarët publikë e varros meritokracinë në administratën shtetërore

Shefi i deputetëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se projektligji për zyrtarët publikë e varros…

​Projektligjet për zyrtarët publikë dhe pagat, opozita kërkon kohë: Do të përfundojnë në Kushtetuese

Mes kritikave dhe vërejtjeve opozita ka kërkuar të hënën që mos të miratohen me nguti dy projektligjet, për zyrtarët publikë…

​Miratohet në lexim të parë projektligji për zyrtarët publikë

Me 61 vota për dhe një abstenim është miratuar në parim projektligji për zyrtarët publikë. Kryetari i Kuvendit të Kosovës,…

Tahiri thotë se kërkesat kryesore nga qytetarët i kanë për punësim

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se Qeveria e Kosovës përmes Projektligjit për zyrtarët publikë po…

Veliu: Projektligji për zyrtarët publikë në kundërshtim me Kushtetutën

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se Projektligji për zyrtarët publikë është në kundërshtim me Kushtetutën…

Kusari-Lila: Përmes Projektligjit për zyrtarët publikë do të depolitizohet shërbimi civil

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se përmes Projektligjit për zyrtarët publikë do të depolitizohet…

​Zogaj: Projektligji për paga i papranueshëm për gjyqësorin

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Albert Zogaj thotë se Projektligji për paga i cili aktualisht ndodhet në diskutim publik…