​Nënshkruhet Marrëveshja për projektin e zhvillimit të punës shkencore në shkolla

Në kuadër të 20-vjetorit të themelimit të Fakultetit të Edukimit, është bërë lansimi i projektit të bashkëpunimit në mes këtij…

Finalizohet projekti i zgjatjes së pistës në aeroportin “Adem Jashari”

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” është finalizuar projekti i zgjatës së pistës  dhe ngritjes se kapacitetit të ndriçimit.…

Mbahet edicioni i katërt në Kosovë i projektit “LEAPin Prishtina 2021”

Organizata ndërkombëtare “Leadership Development Association Balkan”- (LDA Balkan), po mban edicionin e katërt të projektit “LEAPin Prishtina 2021”. Organizata e…

​Rama prezanton projektin e radhës, fton qytetarët e profesionistët që t’i bashkohen për Prishtinën

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Përparim Rama ka shpalosur sot…

Hyseni takohet me shitësit në Tregun e Qytetit, flasin për problemet dhe sfidat

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ekrem Hyseni ka takuar shitësit…

​Pandemia COVID-19, komisioni miraton marrëveshjen 40 milionëshe për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar marrëveshjen për kredinë 40 milionëshe me Bankën Evropiane për financimin e projektit…

​Ismaili shpalos projektin prej 8 hektarësh: Deri në vitin 2024 Prishtina do të ketë Parkun Qendror

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili ka prezantuar projektin për ndërtimin e parkut…

Haskuka: Rinia me Lëvizjen, kemi shumë pika që lidhen me rininë

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka thënë se në pikat e programit qeverisës ka projekte për…
error: