Mungesa e Listës Serbe pamundëson shqyrtimin e projektligjit për festat zyrtare

Deputetët e Kuvendit nuk e kanë shqyrtuar projektligjin për festat zyrtare në Kosovë. Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka kërkuar që të…

Kuvendi miraton Projektligjin për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Kosovë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për të drejtat pronësore të shtetasve të huaj në Kosovë. Përkrahje këtij projektligji i…

​Hajdari: Miratimi i Projektligjit për tregti me jashtë do të ndihmojë zbatimin e reciprocitetit ndaj Serbisë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari, ka thënë se miratimi i Projektligjit për tregti me jashtë do…

Komisioni për Buxhet miraton Projektligjin që parasheh rregullimin e skemave sociale

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar sot në parim Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Financimit Republikës së…

​OAK kërkon ndryshimin e nenit 36 në projektligjin për konkurrencën

Në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti është mbajtur dëgjim publik për Projektligjin për mbrojtjen e konkurrencës. Kryesuesi i…

​Miratohet Projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka miratuar Projektligjin për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK) jashtë vendit.…

Miratohet Projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë Kosovës

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes  ka miratuar Projektligjin për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës jashtë vendit.…

​FSShK-ja kërkon përfshirjen e Projektligjit të pagave në buxhetin e vitit 2022

Qeveria e Kosovës do të mblidhet në ora 17:00 për të miratuar projektbuxhetin e vitit 2022, siç edhe njoftoi paraditen…

​Miratohet Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për IPA 2017

Komisioni për Integrim Evropian ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e “Amendamentit 1 të Marrëveshjes Financiare për IPA 2017, ndërmjet Republikës…
error: