​Sot hapet aplikimi për subvencione për kulturat e aktivitetet bujqësore

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se më 26 prill do të hapë periudhën e aplikimit për…

“Bashkë për futbollin”, Agim Ademi shpalos programin për mandatin 2022-2026

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka mbajtur sot një konferencë për media, ku presidenti aktual Agim Ademi ka shpalosur…

Bordi evidenton parregullsi në RTK, pozitë e opozitë përplasen për skemën programore

Për shkak të shkurtimit të buxhetit për transmetuesin publik në vlerë mbi 2 milionë euro nuk është planifikuar shlyerja e…

Kurti: Fëmijët dhe të rinjtë në qendër të planifikimeve qeveritare

Në takimin ndërministror për te drejtët e fëmijëve është lansuar programi për vetëdijesimin e publikut për zbatimin e ligjit për…

Programi i KEDS për ngritje profesionale të studentëve merr përkrahje nga UP

Për të nëntin vit me radhë KEDS dhe Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi, që iu hap rrugë…

KEDS Academy 9 fillon së shpejti – 70 të rinj do të bëhen pjesë e këtij programi

KEDS Academy po hap dyert për gjeneratën e nëntë me radhë, duke ftuar nxënësit dhe studentët të universiteteve publike dhe…

Hyseni shpalos programin “Podujeva Urbane”

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës, Ekrem Hyseni ka shpalosur të gjitha projektet të cilat po synon që t’i…

Agron Avdijaj premton kushte më të mira për fermerët dhe bujqit në Istog

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Komunës së Istogut, Agron Avdijaj ka premtuar se me të ardh në krye të…