Ministria e Bujqësisë shpallë programin për pagesa direkte 2021

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka thënë se kjo Ministri është ballafaquar me 40 milionë euro…

​Deputetja e LDK-së: Në program qeverisës ka fjalë të urta të liderit shpirtëror

Deputetja e LDK-së Valentina Bunjaku-Rexhepi, ka kritikuar programin e Qeverisë Kurti, ku tha se nuk ka asgjë konkrete, program dëshirash…

Deliu-Kodra: Programi i Qeverisë Kurti listë dëshirash

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra e ka quajtur listë dëshirash programin e Qeverisë Kurti II. Në…

Nis seanca, diskutohet programi i Qeverisë

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës, në të cilën do të diskutohet programi i Qeverisë së Kosovës për vitit…

Vazhdon sot seanca për programin qeverisës

Sot mblidhen sërish deputetët e Kuvendit të Kosovës. Deputetët mblidhen për vazhdimin e seancës së jashtëzakonshme të prezantimit të programit…

Gashi: Në fletushkën e quajtur program nuk ka asgjë nga ajo që u premtua derisa Kurti ishte në opozitë

Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi ka thënë se në programin qeverisës, të prezantuar sot…

Tahiri: Qeveria po na e shet një deklaratë politike si program qeverisës

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri e ka quajtur vetëm deklaratë politike programin…