E premtja me zbritje të mëdha në ETC

A jeni gati të bleni artikujt e nevojshëm me ZBRITJE deri 50% në ETC. Atëherë e keni mundësinë këtë të…

Bojkoto produktet serbe, fushata që po bën thirrje që të mos konsumohen prodhimet nga Serbia

Përmes fushatës “Mos bli produkte serbe” ose “Bojkoto produktet serbe”, po bëhet thirrje që të mos konsumohen prodhimet e Serbisë.…

KosovaPress shënon 24-vjetorin e themelimit

Agjencia e lajmeve KosovaPress sot shënon 24-vjetorin e fillimit të punës. KosovaPress u themelua më 4 janar 1999, si një…

AAK: Projektligji për masat e përkohshme të produkteve dëmton rëndë tregun e lirë

Deputeti nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj theksoi se Projektligji për masat e përkohshme të produkteve themelore i…

​Komisioni për Ekonomi miratoi Projektligjin për sigurinë e përgjithshme të produkteve

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti me vota unanime ka miratuar në parim Projektligjin për sigurinë e përgjithshme të…

BE synon të ndalojë produktet që janë rezultat i punës së detyrueshme

Bashkimi Evropian planifikon të ndalojë produktet që janë rezultat i punës së detyrueshme. Blloku evropian mëton t’i japë fund kësaj…