Samiti i radhës i Procesit të Berlinit më 16 tetor në Tiranë

Samiti i radhës i Procesit të Berlinit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mbahet më 16 tetor në…

Dialogu Kosovë-Serbi, ​Scholz: Së shpejti do të përfundojë me sukses

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka thënë se plani i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi është i mirë dhe duhet…

​Rama takon sot kancelarin Scholz

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të zhvillojë sot (e martë) një vizitë zyrtare në Gjermani, në kuadër të rolit…

​Kuvendi miraton tri marrëveshje nga Procesi i Berlinit

Kuvendi i Kosovës ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes për lëvizjen e lirë me letërnjoftime në Ballkanin Perëndimor. Kjo…

​Kuvendi sot shqyrton tri marrëveshje të Procesit të Berlinit

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare prej orës 10:00, ku pritet të shqyrtohen tri marrëveshje të Procesit të Berlinit.…

​Qeveria miraton marrëveshjet e Procesit të Berlinit

Qeveria e Kosovës ka miratuar tri projektligje që kanë të bëjnë me marrëveshjet në kuadër të Procesit të Berlinit. Ekzekutivi…

Begaj: E rëndësishme ulja e tensioneve në Kosovë

Në konferencën për media së bashku me presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, presidenti shqiptar Bajram Begaj është shprehur se propozimi…

​Abazi: Dinamizmi i Procesit të Berlinit momenti më i rëndësishëm i vitit 2022

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se marrëveshjet e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të Procesit…

​Marrëveshjet në Berlin, Bashkurti: Kanë dimension evropian, jo si ato të Open Balkan

Me nënshkrimin e marrëveshjeve në Samitin e Berlinit, për Ballkanin Perëndimor mund të hapet një fazë e re në marrëdhëniet…

Procesi i Berlinit, nënshkruhen tri marrëveshje mes liderëve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor kanë nënshkruar në kuadër të Samitit “Procesi i Berlinit” tri marrëveshje, të dakorduara më…