Zakonet e këqija që mund të shkatërrojnë një çift

Njerëzit nuk janë të përsosur. Ne të gjithë kemi pasur një përvojë që na bën të pajtohemi për këtë. Të…

Këto janë arsyet pse nuk duhet pirë ujë në këmbë

Kur të kaplon etja, sytë të erren dhe nuk mendon dot për asgjë tjetër veçse momentin e shijimit të gllënjkës…

5 problemet shëndetësore që mund t’i zgjidhni duke qarë

Në të kaluarën, e qara konsiderohej një shenjë dobësie, por sot është e qartë se të lëshosh emocionet e tua…

Musliu: Vuçiqi, probleme me njerëz të Radojiçiqit

Drejtori i institutit OCTOPUS, Agim Musliu ka thënë se presidenti serb, Aleksandër Vuçiq mbrëmë ka pasur probleme serioze me bindjen…

Dejan Pantiqi u dërgua në arrest shtëpiak për shkak të aspektit human, kishte probleme shëndetësore

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar se në bazë të kërkesës së kësaj prokurorie, më 12.12.2022, Gjykata Themelore në Prishtinë…

Gripi izolon edhe dy lojtarë të Francës, probleme për Deschamps

Raphael Varane dhe Ibrahima Konate janë bërë lojtarët e fundit të Francës që janë infektuar me një virus që po…

Gjashtë probleme që do të shkatërrojnë një lidhje dhe martesë po aq sa edhe tradhtia

Tradhtia bashkëshortore është një nga gjërat që do të tronditë themelet e një marrëdhënieje ose do ta shkatërrojë atë plotësisht.…

​Analizë: Oreksi i Putinit për kaos nuk ka fund, po e varros veten gjithnjë e më shumë në probleme

Duket se çdo ditë presidenti rus Vladimir Putin po bëhet më i zoti në krijimin e viktimave të reja si…

Probleme për tifozët e Interit, Barcelona e dëshiron stadiumin të mbushur me “Blaugranë”

Barcelona do të jetë nesër nikoqir i Interit në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve në Ligën…

Mungesa e kësaj vitamine mund të shkaktojë probleme me zemrën

Sipas një studimi të fundit të botuar në revistën Nutrients, mungesa e vitaminës B12 mund të çojë në rritje të…