Koqinaj: Shteti duhet t’iu paraprijë fatkeqësive me vlerësime dhe masa

Situata e krijuar si shkak i vërshimeve, po konsiderohet vështirë e riparueshme. Pavarësisht se dëmet ende nuk janë vlerësuar, ato…

Fitorja e shtatë radhazi për Ponte Prizrenin

Ponte Prizreni e ka mposhtur Sigal Prishtinën në udhëtim me rezultat 70:80 (18:18, 12:27, 15:12, 25:23), në kuadër të javës…

Basketboll, Prizreni triumfon ndaj Rahovecit

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 88:82 (20:20, 25:19, 19:25, 24:18), në kuadër të javës së 11-të…

Ponte Prizreni fiton derbin kundër Bashkimit

Ponte Prizreni e ka mundur Bashkimin në derbin e qytetit me rezultat 81:77 (19:28, 19:15, 23:17, 20:17), në kuadër të…

Sigal Prishtina triumfon kundër Ponte Prizrenit

Sigal Prishtina ka mundur Ponte Prizrenin në udhëtim 85:89 (21:15, 14:28, 28:24, 22:22), në ndeshjen e mbetur të xhiros së…

Në Landovicë të Prizrenit u kujtuan dëshmorët

Në qytetin historik të Prizrenit sot është shënuar dita e dëshmorëve. Me këtë rast janë organizuar një sërë aktivitetesh. Manifestimet…

Prizreni realizon projektin “Auto-Kamp”, i pari në Kosovë

Komuna e Prizrenit, pas realizimit të projekteve të ndryshme për pasurimin e ofertave turistike në Prizren, si kajaku, çiklizmi malor,…

Prizreni me 50 raste aktive me COVID, komuna merr masat e para në ndihmë të bizneseve

Në komunën e Prizrenit aktualisht me COVID-19 janë aktiv rreth 50 persona, ndërsa mbi 80 janë shënuar. Në këtë komunë…

Në Prizren mbyllen 11 biznese – shkelën vendimin e qeverisë

Sot Drejtoria e Inspektorateve në Prizren ka mbyllur 11 biznese, të cilat kanë pasur të ndaluar veprimtarinë sipas vendimit të…

Prizreni në karantinë

Komuna e Prizrenit, pas konfirmimit të 16 rasteve të reja me COVID-19, me të cilin bilanci i përgjithshëm arrin në…