Parashikimi i motit

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius, ndërsa…

Haskuka: Prizreni nuk do të ketë balotazh

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti mori pjesë mbrëmë në tubimin e kandidatit për kryetar të…

Haskuka takon banorët në Hoç të Qytetit

Kryetari aktual që njëherit është edhe kandidat për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka ka takuar banorët e fshatit Hoçë e…

Haskuka: Prizreni kryeqytet i rinisë dhe i sportit

Kryetari aktual i cili po synon edhe një mandat qeverisës në Prizren, Mytaher Haskuka ka prezantuar programin qeverisës për katër…

Peja-Prizreni, ndeshja kryesore e javës së pestë

Art Motion Superliga do të vazhdojë të enjten me disa përballje tejet interesante në kuadër të javës së pestë. Derbi…

Totaj prezanton projektin e transformimit të Parkut të Qytetit të Prizrenit (VIDEO)

Kandidati për Kryetar Shaqir Totaj sot ka prezantuar projektin e transformimit të Parkut të Qytetit, ku parashihen hapësira transformimi të…

Haskuka: Prizreni kryeqytet i prodhimit dhe zhvillimit

Kryetari aktual i cili po synon edhe një mandat qeverisës në Komunën e Prizrenit, Mytaher Hasukua thotë se komuna me…

Prizreni 16-Trepça, finalja e madhe e Superkupës

Pas shumë ndeshjeve interesante, radha është për finalen e madhe të Superkupës, ku do të përballen Prizreni 16 dhe Trepça.…

Prizreni mposht Dritën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat 106:69 (26:21, 26:15, 26:11, 28:22), në çerekfinalen e parë të Superkupës…

26 mijë e 886 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova vazhdon të përballet me numër të lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Aktualisht në vend janë 26…