26 mijë e 886 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova vazhdon të përballet me numër të lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Aktualisht në vend janë 26…

​Prishtina me më së shumti raste aktive me COVID

Kosova po kalon në një situatë të rëndë me pandeminë COVID-19, me variantin Delta që po mbizotëron dhe po bëhet…

​Peja dhe Prizreni me më së shumti kandidatë për kryetarë

Në komunën e Prizrenit dhe të Pejës pritet konkurrencë më e madhe për të fituar ulësen e kryetarit të komunës,…

Gërvalla në Dokufest: Diplomacinë kulturore do ta kemi prioritet

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka organizuar një pritje për artistë, staf diplomatik, përfaqësues institucional e artdashës…

Prishtina, komuna me më së shumti raste aktive me COVID

Prishtina mbetet komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19 në vendin tonë. Kryeqyteti numëron 154 raste të tilla.…

​Peja triumfon në Prizren

Peja ka fituar ndaj Ponte Prizrenit në udhëtim 92:100 (36:26, 14:22, 20:29, 22:23) në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Play-offit…

​Nis vaksinimi i personelit shëndetësor edhe në Prizren

Vaksinimi kundër përhapjes së pandemisë COVID-19, sot nisi edhe për profesionistët shëndetësorë të komunës së Prizrenit. Deri në mesditë në…

Basketboll/ Rahoveci mposht liderin e Superligës së Kosovës

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit në udhëtim me shifrat 82:86 (23:20, 23:25, 14:21, 22:20), në kuadër të javës…

Luftë e ashpër ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Yllit në Superligën e Kosovës, ja renditja tabelare

Superliga e Kosovës në basketboll është duke ofruar një kampionat shumë cilësorë dhe tejet të paparashikueshëm në këtë edicion garues.…

Mbyllet derbi i qytetit Bashkimi – Prizreni, rezultat i thellë në fund të ndeshjes

Ponte Prizreni ka fituar derbin e qytetit ndaj Bashkimit me rezultat 117:95 (24:22, 39:30, 29:23, 25:20), në ndeshjen e mbetur…