Prizreni 16-Trepça, finalja e madhe e Superkupës

Pas shumë ndeshjeve interesante, radha është për finalen e madhe të Superkupës, ku do të përballen Prizreni 16 dhe Trepça.…

Prizreni mposht Dritën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat 106:69 (26:21, 26:15, 26:11, 28:22), në çerekfinalen e parë të Superkupës…

26 mijë e 886 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova vazhdon të përballet me numër të lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Aktualisht në vend janë 26…

​Prishtina me më së shumti raste aktive me COVID

Kosova po kalon në një situatë të rëndë me pandeminë COVID-19, me variantin Delta që po mbizotëron dhe po bëhet…

​Peja dhe Prizreni me më së shumti kandidatë për kryetarë

Në komunën e Prizrenit dhe të Pejës pritet konkurrencë më e madhe për të fituar ulësen e kryetarit të komunës,…

Gërvalla në Dokufest: Diplomacinë kulturore do ta kemi prioritet

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka organizuar një pritje për artistë, staf diplomatik, përfaqësues institucional e artdashës…

Prishtina, komuna me më së shumti raste aktive me COVID

Prishtina mbetet komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19 në vendin tonë. Kryeqyteti numëron 154 raste të tilla.…

​Peja triumfon në Prizren

Peja ka fituar ndaj Ponte Prizrenit në udhëtim 92:100 (36:26, 14:22, 20:29, 22:23) në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Play-offit…

​Nis vaksinimi i personelit shëndetësor edhe në Prizren

Vaksinimi kundër përhapjes së pandemisë COVID-19, sot nisi edhe për profesionistët shëndetësorë të komunës së Prizrenit. Deri në mesditë në…

Basketboll/ Rahoveci mposht liderin e Superligës së Kosovës

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit në udhëtim me shifrat 82:86 (23:20, 23:25, 14:21, 22:20), në kuadër të javës…
error: