Mbi 21 mijë raste aktive me COVID-19

Është rritur numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë. sipas të dhënave të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë…

​Edhe Prizreni 16 fiton në Ligën Unike

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Kamza Basket me rezultat 86:95 (17:26, 7:22, 33:23, 29:24), në kuadër të xhiros së…

Shtatë komuna të mëdha nuk respektuan afatet kohore për aktivitetet e prokurimit

Në kuadër të një hulumtimi të realizuar nga Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), shtatë komuna të mëdha në vend nuk…

​Kujtim Gashi emërohet nënkryetar i Komunës së Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj sot ka filluar me emërimet në pozita politike në kabinetin e tij. Tashmë është mësuar…

“Do ta marrim Prizrenin, Dubrovnikun…”, serbët në Bosnjë e Serbi me këngë ultra-nacionaliste nëpër rrugë

Serbët kanë dalë në demonstrime nëpër rrugët e Republikës Serbe në Bosnje e Hercegovinë me këngë ultra-nacionaliste dhe me fishekzjarrë…

​Ndërroi jetë muzicienti Sabah Bytyçi

Pasditen e sotme ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare muzicienti i njohur Sabah Bytyçi, duke lënë mbrapa kontributin e jashtëzakonshëm…

​Prishtina me numrin më të lartë të rasteve aktive me COVID

Prishtina vazhdon të ketë numrin më të lartë të rasteve aktive me koronavirus, gjithsej 59, ndërkohë që në nivel vendi…

Ushtron dhunë ndaj familjarëve, arrestohet një person në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren me dyshimin se i njëjti vazhdimisht ushtronte dhunë psikike e fizike ndaj familjareve. Ai…

Liga Unike/ Peja fiton bindshëm ndaj Prizrenit 16

Peja ka shënuar fitore ndaj Prizrenit 16 me rezultat 97:60 (22:8, 26:20, 31:18, 18:14), në xhiron e pestë të Ligës…

Szunyog dënon incidentet ndaj komuniteteve pakicë në Kosovë

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka dënuar ashpër incidentet ku pjesëtarë të komuniteteve janë diskriminuar…
error: