Pesë të arrestuar në Prizren, konfiskohet një sasi narkotikësh dhe disa armë

Policia e Kosovës sot në Prizren ka arrestuar pesë persona dhe ka konfiskuar disa armë dhe një sasi narkotikësh.   …

​Kërkohet paraburgim kundër profesorit pedofil në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Prizren, caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit F.K.,…

Grafite në Prizren pas arrestimit të mësuesit të dyshuar për pedofili

Qyteti i Prizrenit sonte është mbushur me grafite pas arrestimit të një mësuesi i dyshuar për pedofili. Kolektivi për Mendim…

Prizren, arrestohet profesori i dyshuar për pedofili

Prokuroria Themelore në Prizren, ka njoftuar se me urdhër të prokurorit kujdestar është ndaluar i dyshuari F.K., në kohëzgjatje prej…

Arrestohet një 48-vjeçar për vjedhje në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar një person me inicialet A. Q. (48) pasi sot rreth orës 05:15, në rrugën “Shto…

​Kurti vizitoi organizatën më të vjetër rome në Prizren: Jemi të interesuar të përkrahim komunitetet

Në kuadër të javës së aktiviteteve për shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku…

593 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 593 raste aktive me COVID-19. Numri më i lartë i rasteve është në Komunën e Prishtinës.…

​Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tre të lënduar

Një aksident komunikacioni ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në autostradën “Ibrahim Rugova”, saktësisht në kilometrin e 21, drejtimi Prizren,…

Në Prizren gjendet një mbetje mortore, s’dihet nëse i takon luftës së fundit në Kosovë

Gjatë gërmimeve për të hapur një varr në varrezat myslimane në lagjen “Tusus” të Prizrenit nga punëtorët për hapjen e…

​Një muaj paraburgim për një të mitur në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit një të mituri për shkak të dyshimit se i njëjti…