Deputeti i PDK-së kritikon Qeverinë: Rreth 11 % e popullsisë ka kërkuar largimin nga vendi

Deputeti i PDK-së, nëjherit edhe shefi i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Abelard Tahiri ka kritikuar Qeverinë Kurti lidhur me…

​Deri në 30 minuta pritje në Merdarë për të dalë nga Kosova

Pritjet në vendkalimet kufitare për mërgimtarët janë të pashmangshme. Pas pushimeve për festat e fundvitit në Kosovë, tashmë bashkatdhetarët kanë…

Radhë kilometrike në pika kufitare, qytetarët presin deri në 4 orë për të hyrë në Kosovë

Bashkatdhetarë të shumtë edhe për këto festa të fundvitit kanë marrë rrugën për në vendlindje. Por diaspora kosovare për të…

​Situatë e qetë në pikë kalimet kufitare

Situata në pikat kufitare në të gjithë vendin paraqitet e qetë dhe pa radhë pritjeje. Sipas të dhënave të Ministrisë…

Kurti priti me nderime shtetërore kryeministrin Rama

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur me nderimet më të larta shtetërore, kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Me një…

​Pritje rreth një orë në dalje ë Merdares

Edhe gjatë kësaj të hëne po vazhdojnë pritjet në pikat kufitare. Rreth një orë janë pritjet për dalje në pikën…

Kolona deri në një kilometër në Merdare, pritjet mbi dy orë

Pikë kalimi kufitar në Merdarë vijon të mbetet me fluksin më të lartë edhe mëngjesin e së mërkurës. Qendra Kombëtare…

​Kolona të gjata në Merdarë

Po vazhdojnë kolonat e gjata në kufi. Deri në dy orë janë pritjet në dalje të pikës së kalimit kufitar…

Kurti: Mbrojtja dhe mbështetja e prodhuesve vendorë, strategji e Qeverisë për zhvillim ekonomik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim Arian Zekën, drejtor ekzekutiv i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë. Në…

Osmani: Synimi i kësaj legjislature është fuqizimi i diplomacisë parlamentare

Ambasadori jorezident kanadez Alan Bowman, ka uruar sot kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani për marrjen e  detyrës dhe ka premtuar…